Razmjena pisaca sa Sjevernom Makedonijom

OBJAVLJENO: ponedjeljak, 26.06.2023.
Razmjena pisaca sa Sjevernom Makedonijom

U sklopu razmjene pisaca sa Sjevernom Makedonijom u Zagrebu gostuju makedonski pjesnici Viktorija Angelovska i Andrej Al-Asadi.

Gostovanje će se održati u srijedu, 28. lipnja 2023. u 18:30 sati, u Knjižnici Marije Jurić Zagorke, Kvavi most 2, Zagreb.

Moderirat će Ivan Herceg, a za prijevod s makedonskog zadužen je Borislav Pavlovski.

Program se odvija pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija i Grada Zagreba.

***

Viktorija Angelovska rođena je 2002. u Skoplju. Studira makedonski jezik na skopskom Filološkom fakultetu. Objavila je dvije knjige pjesama – “Stanica 15” (PNV publikacije, 2018.) i “Noć sve zna” (PNV publikacije, 2023.).

***

Andrej Al-Asadi rođen je 1996. u Londonu. Diplomirao je na Ekonomskom fakultetu u Skoplju.  Autor je četiriju zbirki pjesama - “Midnight Blues” (Antolog, 2013.), Pod derviševim sikeom” (PNV publikacije, 2018.), Nebeska geometrija” (PNV publikacije, 2020.), “Svatko svakome ogledalo” (PNV publikacije, 2022.) - i dviju zbirki priča “Druga prošlost” (Templum, 2018.) te “Jutro neispavanih” (Begemot, 2021.). Prevođen je na više jezika, među ostalima na engleski, grčki, hrvatski i talijanski.