Spisateljice u dijalogu: Mima Juračak i Tea Tulić

OBJAVLJENO: utorak, 07.11.2023.
Spisateljice u dijalogu - vizual

Četvrto izdanje „Spisateljica u dijalogu” nazvan„Sitan život”, zakazano za 10. studenog u 19 sati, ugošćuje dvije nagrađivane prozaistice Mimu Juračak Teu Tulić. Fokusirajući se na debitantsku zbirku priča „Sitan život” Mime Juračak i najnoviji roman Tee Tulić „Strvinari starog svijeta” četvrta tribina istražuje obični život tzv. „malih ljudi”, svakodnevan i nevidljiv, vrlo često zatrpan beskonačnom lavinom klikbejtovskih vijesti.

Stalno suočeni s vlastitim nepripadanjem, likovi ovih proza melankolični su svjedoci iščezavanja pouzdanijeg svijeta koji se grubosti života supostavljaju dubokom povezanošću jedni s drugima i nepokolebljivom nježnošću. U životima koji su naočigled ni po čemu osobiti, ove nadarene prozaistice vješto otkrivaju začudno i čudesno i pritom pred čitateljicama otvaraju čitave svemire.

 

Program vodi i moderira: Luiza Bouharaoua

Organizator: Hrvatsko društvo pisaca

Partner: Booksa

Program se realizira uz potporu Ministarstva kulture i medija RH i Grada Zagreb