Tea Tulić dobitnica tportalove nagrade za najbolji hrvatski roman

OBJAVLJENO: četvrtak, 20.06.2024.
"Strvinari starog svijeta" Tee Tulić

U konkurenciji od 51 prijavljenog romana ovogodišnja tportalova nagrada za najbolji hrvatski roman dodijeljena je našoj članici Teji Tulić za roman "Strvinari starog svijeta" (OceanMore).

Među finalistima su se, uz Magdalenu Blažević s novim romanom 'Sezona berbe' (Fraktura), našli i naši članovi Damir Karakaš s romanom 'Potop' (OceanMore), Kristian Novak s romanom 'Slučaj vlastite pogibelji' (OceanMore) te Marko Tomaš s 'Knjigom za Maju' (V.B.Z.).

U obrazloženju žirija stoji da su "Strvinari starog svijeta" Tee Tulić iznimno je književno djelo u kojem autorica maestralno kombinira lirske, psihološke i društvene elemente u životnoj priči kćeri i oca u neimenovanu mediteranskom gradu, u kojemu se ipak prepoznaje Rijeka. Kroz 41 sliku Tulić uspijeva dočarati najfinije niti tog složenog odnosa, spajajući živote glavnih likova s morem, brodicom na kojoj provode vrijeme, gradom u kojem se osjećaju neprihvaćenima i glasovima onih koje su ih napustile, ali su i dalje itekako prisutne.