Naš član Jurica Pavičić dobitnik Nagrade Ksaver Šandor Gjalski

OBJAVLJENO: srijeda, 24.10.2018.
Jurica Pavicic

Dobitnik Nagrade Ksaver Šandor Gjalski za 2018. godinu je Jurica Pavičić za roman "Crvena voda" u izdanju Profil knjige iz Zagreba.

U užem izboru za Nagradu ove godine su bile sljedeće knjige: "Igrač" Marine Šur Puhlovski (VBZ, 2017), "Špilberk" Hrvoja Hitreca (Školska knjiga, 2017), "Veće od kuće" Dorte Jagić (Hena com, 2018), "Dom blaženog djeteta" Mirka Marjanovića (Fraktura, 2017), "Divlje guske" Julijane Adamović (Hena com, 2018), "Vrijeme seksa u doba nevinosti" Drage Hedla (Naklada Ljevak, 2018) i "Crvena voda" Jurice Pavičića (Profil, 2017). 

O dobitniku nagrade odlučilo je prosudbeno povjerenstvo u sastavu Stjepan Čuić (predsjednik), Julijana Matanović, Sofija Keča, Ingrid Lončar i Ivica Matičević.

Nagrada Ksaver Šandor Gjalski dodjeljuje se za najbolje objavljeno prozno književno djelo u Republici Hrvatskoj, a dodjeljuje je grad Zabok i Društvo hrvatskih književnika.