Tribina "Maja u bolnici"

OBJAVLJENO: četvrtak, 27.06.2024.
Maja u bolnici

Posljednja tribina prije ljetne stanke u ciklusu O čemu govorimo kad govorimo o seksizmu održat će se pod nazivom Maja u bolnici

Prema izvješću Svjetske zdravstvene organizacije žene obnašaju oko 70 % uloga u zdravstvu dok ih tek nešto manje od četvrtine ima rukovodeće pozicije, čini se da situacija nije drugačija niti u Hrvatskoj. Žene su brojčano nadmoćnije kao medicinske sestre i liječnice, u velikoj mjeri na svojim leđima iznijele su izazove nedavne pandemije i dalje istodobno preuzimajući veći dio skrbi za obitelj i kućanstvo. Kako se ogledaju te velike brojke u visini plaće, akademskim i ravnateljskim pozicijama, odnosu pacijenata prema doktorici ili doktoru, obiteljskom životu, brzi za reproduktivno zdravlje i prava žena da odlučuju o vlastitom tijelu? Je li kapilarno prisustvo patrijarhata i u liječničkoj profesiji odgovor na problem neravnopravnosti? O svemu tome razgovarat ćemo s našim gošćama, uglednim liječnicama i zagovornicama prava žena: Tinom Dušek, Jasenkom Grujić i Ivanom Kekin. 

Dođite! 

 

Maja u bolnici

03.07.2024., Booksa u 18 sati 

Sudjeluju: Tina Dušek, Jasenka Grujić, Ivana Kekin 

Moderatorica: Ivana Bodrožić