Časopis Poezija 1-2/2021.

OBJAVLJENO: petak, 11.06.2021.
Poezija 1-2/2021.

Iz tiska je izašao novi svezak časopisa Poezija 1-2/2021. 

Glavni urednik: Ivan Herceg. 

Uređuju: Alen BRLEK, Ivan HERCEG, Monika HERCEG,

Tonko MAROEVIĆ, Damir ŠODAN (urednik prijevodne poezije)

Ilustracija na naslovnici: Klasja Habjan

Cijena dvobroja: 75 kn. 

Izdavač: Hrvatsko društvo pisaca.

 

SADRŽAJ

ZONA TEMPERATA • 5/ JOSIP ČEKOLJ: Vreme bokčije • 11/ IVANA BODROŽIĆ:

Sanjala sam da sam ljudsko jedro • 16/ DUNJA BAHTIJAREVIĆ: Kuća se ponekad sjeti stvarnosti • 18/ ZRINKA POSAVEC: Glas je mjesto tople plodnosti • 21/ DARKO R. SUVIN: Gdje je istina za koju znaju svi mladi, ljubavnici i luđaci?

IDENTITY • 29/ ANDRIANA ŠKUNCA: Ne znam dominira li u meni pjesnikinja ili fotografkinja

MEĐUVRIJEME • 48/ MILI ĐUKIĆ: Kada usamljenost odraste • 60/ BARBARA POGAČNIK: Alisa u zemlji kaputa • 70/ ADNAN ŽETICA: Artefakti tradicije • 102/ BOJAN TODOROVIĆ: Nedostajanje • 104/ UROŠ KOTLAJIĆ: Dugačka noć pod čelom

  • 132/ VLADAN MILJKOVIĆ: Nikad dovoljno

IZAZVANE EPISTOLE • 42/ NEVA LUKIĆ & NADA TOPIĆ: Tijelo ekran

ZAPADNI KOLODVOR • 53/ MARJAN PUNGARTNIK: Po nebu pišemo vozne redove i oporuke

RIJEČ DVIJE • 64/ VIDA SEVER: Pišem o konstantnom strahu od prevlasti jednoga pola

AMERICANA • 73/ LEW WELCH: Pravi pobunjenik nikad se ne hvali

ZONA TEMPERATA • 81/ BARBARA KLEPIĆ: Gdje počinješ, gdje završavam • 83/ BISERKA TEŽAČKI: Četrnaest uboda • 86/ BOJAN KRIŠTOFIĆ: Mirno govoriti mraku

  • 89/ JANA PREVIĆ FINDERLE: Ožiljci neizgovaranja 91/ MAJA MARCHIG: Ispred kornjače vremena 94/ ANETA VLADIMIROV: Pjesma kao mjesto ukopa 99/ SANJIN SOREL: Ljubavna pjesma

HISPANOAMERICANA • 109/ HOMERO ARIDJIS: Spalite brodove

KRITIČKI PRISTUPI • 115/ KRISTINA ŠPIRANEC: Poetske polemike/polemike o poeziji (Ana Božičević: Povratak lišća) • 117/ FRANJO NAGULOV: Literarni historijat krvi, tla i mora (Stipe Grgas: Zablaće) • 121/ BARBARA DOLENC: Ekonomija forme i suvremena lutanja (Damir Radić: Ranije) • 123/ IVA BELJAN KOVAČIĆ: Svijet kao „prostor sebe“ (Ivan Volić: Prostori sebe) • 125/ LUCIJA

BUTKOVIĆ: Pred lavu: puls katastrofe u nogama lirskog subjekta (Petra Rosandić: Pred lavu) • 128/ DAVOR ŠALAT: Poezija kao maska karakterističnog lika, situacije ili idiolekta (Stanislav Habjan: Košulja na cvjetove i pjesme na struju)

CROSSROADS • 134/ DAMIR ŠODAN & ROBERT JOHNSON: Pismo iz San Antonija ili Tajna sobe 414