Pjesnikinja petkom: Irena Matijašević i Suzana Matić

OBJAVLJENO: četvrtak, 09.09.2021.
pp

U programu Pjesnikinja petkom dana 10. rujna 2021. u 20 sati, u parku ispred Bookse, gošće će biti pjesnikinje Irena Matijašević i Suzana Matić.
S autoricama će razgovarati Monika Herceg.

Ovoga puta razgovor će biti usmjeren prema našim iskustvima u poeziji, svjedočenju postojanja poezijom - kako piše Irena Matijašević u svojoj novoj zbirci "Početak zrelosti". Pjesnikinje će razgovarati o poeziji kao alatu za transfer emocija, o jednostavnosti jezika kao jednog od uvjeta takve poezije te o svojim sjajnim posljednjim pjesničkim knjigama.

Iako obje pjesnikinje naginju pročišćenom jeziku i manjku metaforičnosti, glavna pozicija jest promišljanje pozicije u svijetu te prijenos tih emocionalnih spoznaja, fragmenata postojanja, dalje čitateljima. Razgovarat će i o pozicijama s kojih se prilazi pisanju, misli o čitatelju koji je s druge strane pjesme, ali i razlikama u pisanju poezije te proznih tekstova kojima se obje spisateljice bave.

Događaj će se održati uz poštivanje svih epidemioloških mjera i preporuka.