Pjesnikinja petkom - Tijelo teksta/tekst tijela

Pjesnikinja Petkom

Ovoga puta na tribini Pjesnikinja petkom razgovaramo s mladim pjesnikinjama, dobitnicama dvije najvažnije nagrade za rukopise poezije u prošloj godini, Marijom Skočibušić i Vidom Sever.
 
S pjesnikinjama razgovaramo o njihovim nedavno izdanim zbirkama poezije, o strategijama pisanja, metafori i hermetičnosti poezije, ključevima za pjesme, ali i zbirke pjesama,  ali i motivima koji se često pojavljuju kroz njihovu poeziju.
 
Obje pjesnikinje bave se u mnogim pjesmama pitanjima odnosa unutar obitelji, ali i vlastitim tijelom . Kako se radi o izrazito zrelim i osobitim prvim zbirkama poezije, razgovarat ćemo ponajviše o njihovim zbirkama Suho mjesto i Kraćenje razlomaka, o poeziji općenito, što ih okupira trenutno u pisanju, kao i teretu ili prednosti nagrada.  

Vrijeme: 15. travnja 2022. u 19 h
Mjesto: Booksa, Martićeva 14d, Zagreb
Voditeljica programa: Monika Herceg