Tribina "Razgovor o estonskom teatru, drami, društvu, politici, civilizaciji, ugrozama..."

OBJAVLJENO: četvrtak, 26.05.2022.
trokutometar

Pozivamo Vas na tribinu "Razgovor o estonskom teatru, drami, društvu, politici, civilizaciji, ugrozama, ..." koja će se održati 10. lipnja u 17:30h u MSU-u, u sklopu Eurokazovog festivala Eurijala, i u suradnji s Estonskim društvom pisaca.

 

Uvodno, kazališna kritičarka Madli Pesti predstavit će suvremeno estonsko dramsko stvaralaštvo uz osvrt na politički i društveni kontekst u kojem ono nastaje. Zatim će prisutni autori Martin Algus, Liis Aedmaa, Mari-Liis Lill & Priit Põldma čitati (na engleskom jeziku) dijelove svojih dokumentarnih drama.

 

Nakon toga slijedi diskusija s hrvatskim piscima i dramaturzima, usporedbe estonskog i hrvatskog teatra i književnosti, njihove moguće sličnosti i razlike.

 

Posjetitelji tribine moći će u nastavku programa u 20:00h, također u MSU-u, pogledati jedno od gostovanja teatra Vaba Lava iz Tallinna, predstavu ERROR 403 nastalu u suradnji s redateljima najpoznatijeg bjeloruskog disidentskog kazališta - Belorus Free Theatre.

 

 

11. i 12. lipnja slijede još dva gostovanja estonskih predstava - više informacija o programu u privitku.

 

Program organizira Eurokaz u suradnji s Hrvatskim društvom pisaca.